KICK BOKS, MUAY THAI VE MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

Kick Boks Yarışma Kategorileri

K1 Contact

K-1 Contact, Full Contact ve Low Kick müsabaka teknikleri ile benzerlik gösterir. Ancak, nitelikleri dolayısıyla bazı farklılıkları vardır. Dirsek vuruşları yasak, diz vuruşları serbestdir. Müsabıklar hareketli değillerse orta hakem onları durdurmak durumundadır. Sarılma her koşulda 5 saniyeden fazla sürmez. Ayinsel dans ve müzik yasaktır.

 

Low Kick

Full Contact disiplininin bacaklara vuruşların serbest olduğu biçimidir.

 

Full Contact

Full Contact, iki müsabığın kurallara uygun teknikleri kullanarak rakibini tüm enerjisi ve gücüyle yenmeye çalıştığı bir yarışma disiplinidir.

 

Point Fighting

Point Fighting, iki müsabığın kurallara uygun teknik ve hızla en çok skor puanını elde etmek hedefiyle yapılan bir müsabaka dalıdır.

 

Light Contact

Light Contact, iki müsabığın kurallara uygun teknikleri kullanarak müsaade edilen hedeflere hafif ve kontrollü vuruşlar yaparak puan almayı hedefleyen müsabaka dalıdır.

 

Müzikli Form (Müzikli Kata – Gölge Boksu)

Müzikli müsabaka bir ya da birden fazla rakibe karşı gerçekleştirilen bir tür hayali müsabakadır. Bu müsabakalarda gösteriyi icra eden sporcu özel olarak seçilmiş bir müzik eşliğinde uzak doğu müsabaka sanatlarına ait teknikleri kullanır. Müzik seçimi kişilere bırakılmıştır. Bütün müsabaka kısımları müzik eşliğinde icra edilir. Soft formlar dışında hard formlar müzik ritmine uygun olarak ilerlemelidir.